Adwokat Marek Syty uczestniczył w plenarnych posiedzeniach Wielkopolskiej Rady Trzydziestu

Marek Syty uczestniczył w plenarnych posiedzeniach Wielkopolskiej Rady Trzydziestu, podczas ostatniego spotkania omówiony został problem inflacji w kontekście wzrostu cen materiałów budowlanych.

Prowadzącym posiedzenie był Pan Wojciech Kruk, udział również wzięli: Pan Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Pan Jacek Kowalewski – Dyrektor Urzędu Statystycznego w Poznaniu. W ramach prezentacji dotyczącej inflacji przedstawione zostały wskaźniki wzrostu cen w branży budowlanej.

Prezentacja ta była punktem wyjścia do dyskusji nad przygotowanym wystąpieniem WR30 i organizacji zrzeszonych z apelem o przygotowanie przez Urząd Zamówień Publicznych wytycznych dla zamawiających z sektora finansów publicznych umożliwiających waloryzację kontraktów w wysokości dostosowanej do rzeczywistego wzrostu cen materiałów budowlanych.

Poniżej wybrane fragmenty prezentacji przygotowanej przez Jacka Kowalewskiego z Głównego Urzędu Statystycznego.

Magazyn Prawny

Magazyn Prawny to pisany przez ekspertów kwartalnik, na którego łamach informujemy o bieżących zmianach w prawie i wyjaśniamy przepisy istotne dla realizowania przedsięwzięć inwestycyjnych, prawa handlowego i prawa spółek czy prawa pracy. Zapraszamy do lektury!

Kontakt

  Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

  Syty Adwokaci

  ul. Feliksa Nowowiejskiego 53/2
  61-734 Poznań

  NIP: 9211809186
  REGON: 301348842