Aktualności

Magazyn Prawny nr 3 / 2022

Pobierz Magazyn Prawny nr 3 / 2022

Szanowni Państwo,

mam przyjemność zaprosić do lektury trzeciego numeru Magazynu Prawnego, w którym poruszyliśmy kwestie dotyczące windykacji, ale także interesujące przedsiębiorców zagadnienia z zakresu działalności spółek i nieruchomości.

O czym mówimy w tym numerze?

W pierwszym artykule autorstwa Weroniki Listowskiej znajdziecie Państwo informacje na temat celu, kosztu i procedur związanych z doręczeniem korespondencji za pośrednictwem komornika. Z kolei w swoim tekście dotyczącym umowy zachowania poufności w kontraktach międzynarodowych Joanna Lubecka wskazuje najlepsze praktyki jej zawierania. Aleksandra Frańska w omówieniu pt. „Samowolna zmiana zagospodarowania terenu i jakie są jej konsekwencje?” nie tylko wyjaśnia zagadnienie, ale również wskazuje sposoby postępowania, gdy już do zmiany w zagospodarowaniu terenu dojdzie.

W części magazynu dotyczącej prawa spółek znajdziecie Państwo tekst Ewy Andrzejewskiej o powtarzających się świadczeniach niepieniężnych wspólnika w spółce z o.o. oraz artykuł Marka Gruchalskiego, w którym porusza on kwestie nowelizacji ustawy definiujące odpowiedzialność członków zarządu. Na zakończenie Aleksandra Frańska w swoim kolejnym tekście przedstawiła prawa dotyczące dostępności informacji publicznej i możliwe sposoby ich dochodzenia.

Życzę Państwu przyjemnej lektury,

adwokat Marek Syty

Pobierz Magazyn Prawny nr 3 / 2022

Magazyn Prawny

Magazyn Prawny

Zapraszamy Państwa do lektury kolejnego numeru “Magazynu Prawnego”, czasopisma opracowanego przez zespół kancelarii Syty Adwokaci.

Kontakt

Syty Adwokaci
kancelaria@sytyadwokaci.pl
+48 61 661 03 74

ul. Feliksa Nowowiejskiego 53/2
61-734 Poznań
NIP: 9211809186
REGON: 301348842

    Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych