Magazyn Prawny nr 3 / 2022

Pobierz Magazyn Prawny nr 3 / 2022

Szanowni Państwo,

mam przyjemność zaprosić do lektury trzeciego numeru Magazynu Prawnego, w którym poruszyliśmy kwestie dotyczące windykacji, ale także interesujące przedsiębiorców zagadnienia z zakresu działalności spółek i nieruchomości.

O czym mówimy w tym numerze?

W pierwszym artykule autorstwa Weroniki Listowskiej znajdziecie Państwo informacje na temat celu, kosztu i procedur związanych z doręczeniem korespondencji za pośrednictwem komornika. Z kolei w swoim tekście dotyczącym umowy zachowania poufności w kontraktach międzynarodowych Joanna Lubecka wskazuje najlepsze praktyki jej zawierania. Aleksandra Frańska w omówieniu pt. „Samowolna zmiana zagospodarowania terenu i jakie są jej konsekwencje?” nie tylko wyjaśnia zagadnienie, ale również wskazuje sposoby postępowania, gdy już do zmiany w zagospodarowaniu terenu dojdzie.

W części magazynu dotyczącej prawa spółek znajdziecie Państwo tekst Ewy Andrzejewskiej o powtarzających się świadczeniach niepieniężnych wspólnika w spółce z o.o. oraz artykuł Marka Gruchalskiego, w którym porusza on kwestie nowelizacji ustawy definiujące odpowiedzialność członków zarządu. Na zakończenie Aleksandra Frańska w swoim kolejnym tekście przedstawiła prawa dotyczące dostępności informacji publicznej i możliwe sposoby ich dochodzenia.

Życzę Państwu przyjemnej lektury,

adwokat Marek Syty

Pobierz Magazyn Prawny nr 3 / 2022

Magazyn Prawny

Magazyn Prawny to pisany przez ekspertów kwartalnik, na którego łamach informujemy o bieżących zmianach w prawie i wyjaśniamy przepisy istotne dla realizowania przedsięwzięć inwestycyjnych, prawa handlowego i prawa spółek czy prawa pracy. Zapraszamy do lektury!

Kontakt

  Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

  Syty Adwokaci

  ul. Feliksa Nowowiejskiego 53/2
  61-734 Poznań

  NIP: 9211809186
  REGON: 301348842