Aktualności

Magazyn Prawny nr 1 / 2022

Pobierz Magazyn Prawny nr 1 / 2022

Szanowni Państwo,

dostarczanie Państwu rzetelnych i  przystępnych informacji o zmianach w prawie jest intencją, która przyświeca nam od początku istnienia magazynu. Teraz postanowiliśmy pójść o krok dalej.

Od niedawna mogą Państwo znaleźć naszą kancelarię na portalu LinkedIn, gdzie publikować będziemy aktualności prawne, komunikaty o nowych wydaniach magazynu, czy co ważniejsze informacje odnośnie samej kancelarii. Liczymy też, że ten kanał dużo łatwiej pozwoli Państwu skontaktować się z nami w przypadku jakichkolwiek pytań, sugestii lub zachęci do dyskusji oraz dzielenia się wątpliwościami.

O czym mówimy w tym numerze?

Maria Obrębowska przybliża Państwu zmiany, jakie wprowadzi tzw. nowa ustawa deweloperska, która wchodzi w  życie w  lipcu 2022. Z  artykułu Weroniki Listowskiej dowiecie się Państwo, jaki wpływ na wynagrodzenie kosztorysowe mają, między innymi, rosnące ceny materiałów budowlanych. Poruszamy również temat wywłaszczenia gruntów na podstawie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRiD), o którym pisze Aleksandra Frańska.

W sekcji dedykowanej przedsiębiorcom Joanna Lubecka wyjaśni, jakie środki prawne mają do dyspozycji sprzedający, aby zabezpieczyć płatność z  tytułu umowy sprzedaży. Ewa Andrzejewska przedstawi natomiast, jak prawo Unii Europejskiej chroni tzw. sygnalistów, czyli osoby, które zgłaszają naruszenia prawa w przedsiębiorstwie.

Życzę Państwu przyjemnej lektury,

adwokat Marek Syty

Pobierz Magazyn Prawny nr 1 / 2022

Magazyn Prawny

Magazyn Prawny

Zapraszamy Państwa do lektury kolejnego numeru “Magazynu Prawnego”, czasopisma opracowanego przez zespół kancelarii Syty Adwokaci.

Kontakt

Syty Adwokaci
kancelaria@sytyadwokaci.pl
+48 61 661 03 74

ul. Feliksa Nowowiejskiego 53/2
61-734 Poznań
NIP: 9211809186
REGON: 301348842

    Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych